Zmiany w ekosystemie i przyszłość handlu na RetailTec Congress | RetailTec Congress

Zmiany w ekosystemie i przyszłość handlu na RetailTec Congress

RetailTec Congress odbędzie się 31 maja i 1 czerwca 2021 r. w formule online na dedykowanej platformie. Po raz kolejny kluczowi liderzy branży retail spotkają się, aby wyznaczyć strategiczne kierunki działania sektora handlu w Polsce biorąc pod uwagę trendy i wyzwania, jakie dziś kształtują ten rynek. “Rok 2021 będzie rokiem skalowania innowacji i technologii” – uważa Michał Pieprzny, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu i dlatego to właśnie ten temat będzie szeroko dyskutowany podczas wydarzenia.

Kongres zainaugurowany zostanie dyskusją na temat skutków COVID-19 w sektorze retail  oraz wykorzystania nowych technologii, które w erze pandemii stały się akceleratorem zmian i kluczowym czynnikiem adaptacji do nowej rzeczywistości. Eksperci przeanalizują strategiczne kierunki rozwoju sektora handlowego w kontekście odbudowy gospodarki. Ważnym tematem podczas wydarzenia będzie post-pandemiczny klient – omówione zostaną zmiany w zachowaniu klientów i wpływu pandemii na ich nawyki zakupowe. Czy klient będzie chciał wrócić do kanału tradycyjnego czy pozostanie online? Wśród omawianych trendów pojawi się także post-pandemiczny klientocentryzm, czyli odpowiedź rynku na aktualne wyzwania stawiane przez klientów. Grono prelegentów przedyskutuje również założenia, szanse i zagrożenia związane z osiąganiem celów neutralności klimatycznej Europa 2050 w kontekście zmian ekonomicznych, politycznych i nowych oczekiwań konsumentów w zakresie dbałości o środowisko naturalne.

Drugi dzień Kongresu poruszy tematy związane z innowacjami w zakresie rynku e-commerce oraz zastosowaniem nowoczesnych systemów płatności. Eksperci omówią strategię omnichannel z wykorzystaniem nowego modelu tradycyjnych sklepów. Część dyskusji poświęcona zostanie kwestii logistyki w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Przeanalizowana zostanie ewolucja łańcucha dostaw w świetle pandemii, w tym elementów kluczowych z punktu widzenia klienta oraz najnowszych rozwiązań logistycznych. Na koniec kongresu zaplanowane zostało interaktywne podsumowanie całego wydarzenia, podczas którego wyciągniemy wnioski na temat przyszłości handlu i technologii w ekosystemie retailowym wraz z analizą całej branży handlowej na rynkach wschodzących.

Misją RetailTec Congress jest wspieranie polskiego handlu w podążaniu za ciągłymi zmianami, katalizowanie jego rozwoju i pomoc w wyszukiwaniu i wprowadzaniu potrzebnych innowacji na rodzimy rynek. Wydarzenia skierowane jest dla przedstawicieli sieci handlowych, e-commerce, detalistów, centrów handlowych, producentów, przedstawicieli logistyki i magazynowania, podmiotów pro-eko oraz oferujących usługi i nowoczesne technologie dla retailu.

W roli prelegentów wystąpią m.in.:

W roli prelegentów wystąpią m.in.:

 • Renata Juszkiewicz, Prezes, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji
 • Michał Pieprzny, Country Leader, SAS Poland
 • Jakub Czerwiński, VP CEE, Adyen
 • Patrick Dittli, Director Business Development, SAS Institute Canada
 • Łukasz Dwulit, Head of International Growth, Alibaba
 • Andrew Fowkes, Head of Retail Centre of Excellence, Retail Solutions Director, SAS (UK)
 • Anna Gorączka, Green Officer, Żabka
 • Krzysztof Kręcikij, Enterprise Sales Executive, Salesforce
 • Maria Mazzone, Managing Director Innovation, Accenture Italy
 • Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability, Allegro
 • Michał Siwek, Dyrektor, Departament Międzynarodowy Hub Food&Agri, BNP Paribas
 • Anna Szczygielska, General Manager Poland, Viafintech
 • Tomasz Trzósło, Prezes Zarządu, EPP Poland
 • Łukasz Turczyński, Global Accounts & SME Market Sales Director, inPost
 • Bartłomiej Wojdyło, Sustainability Deputy Director, CANPACK S.A.
 • Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirers, CEE, Visa

Pełna lista prelegentów RetailTec Congress na https://retailteccongress.pl/prelegenci/ 

Kongres realizowany jest w ramach działalności firmy MMC Polska, organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. W dobie ostatnich wydarzeń spotkanie organizowane w formule online jest bezpieczną i wygodną formą zdobycia wiedzy!

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej